Animated in Poland to pitching krótkometrażowych projektów animowanych, który odbywa się podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W tym roku dołączamy do partnerów wydarzenia fundując nagrodę w postaci usług postprodukcyjnych.

Animated in Poland odbywa się od 2013 roku w ramach KFF Industry i ma na celu prezentację najnowszych filmów animowanych tworzonych w Polsce. W wydarzeniu co roku uczestniczą międzynarodowi profesjonaliści związani z branżą filmu animowanego i krótkometrażowego – reprezentanci festiwali, selekcjonerzy międzynarodowych festiwali filmowych, w tym tych największych – takich jak Berlinale, Cannes, Sundance czy Wenecja, reprezentanci instytucji filmowych, dystrybutorzy oraz agenci sprzedaży.

W pitchingu biorą udział producenci i twórcy polskich projektów animowanych na ostatnim etapie produkcji. Dla najlepszych przewidziane są nagrody, ufundowane przez nasze studio – w zakresie postprodukcji obrazu (usługi o wartości 10 000 złotych) oraz przez Studio Sound Mind – w zakresie postprodukcji dźwięku.

Nabór projektów na kolejną edycję Animated in Poland trwa do 15 kwietnia, a sam pitching odbędzie w formule online się 1 czerwca, podczas 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego (30 maja – 6 czerwca 2021). Organizatorem wydarzenia jest Krakowska Fundacja Filmowa.