Nasza firma

Firma zrodzona z pasji

Fixafilm to dom postprodukcji filmowej i rekonstrukcji obrazu z siedzibą w Warszawie.

Firma została założona w 2012 roku przez trójkę przyjaciół: Wojtka Janio, Łukasza Cerankę i Andrzeja Łucjanka, a u jej podwalin leży pasja filmowa i zaangażowanie w zachowanie filmowego dorobku poprzednich pokoleń.

Specjalizujemy się w rekonstrukcji cyfrowej. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i umiejętnościom doświadczonego zespołu specjalistów, dzieła takich twórców jak Andrzej Wajda, Andrzej Munk, Wojciech J. Has czy Andrzej Żuławski, odzyskują dawny blask. Do tej pory Fixafilm zrealizowała ponad 220 rekonstrukcji i remasteringów, a precyzja i jakość tych realizacji były wielokrotnie doceniane.

Mamy na koncie cztery nominacje i Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii rekonstrukcja cyfrowa (2013) oraz nominację do międzynarodowego wyróżnienia Focal International Awards (2018). W przeciągu ostatnich 8 lat współpracowaliśmy z wieloma instytucjami i archiwami filmowymi, m. in. Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, British Academy of Film and Television Arts, Lincoln Centre w Nowym Jorku, Litewskim Centrum Filmowym, Narodowym Centrum Kina w Armenii, Gruzińskim Narodowym Centrum Filmowym oraz Narodowym Centrum Ołeksandra Dowżenki.

Drugim filarem naszej działalności jest postprodukcja. Dotychczas zrealizowaliśmy niemal 50 serwisów dla producentów z Polski, Szwecji, Niemiec, Skandynawii i Bałkanów. Oferujemy pełne spektrum usług od obsługi planu filmowego (mobilny system DIT), poprzez montaż, kolor korekcję, VFX, aż po mastering i archiwizację. Jako jedyna firma w Polsce wykorzystujemy oprogramowanie stosowane przy cyfrowej rekonstrukcji obrazu również do postprodukcji. Efektywne wykorzystywanie nowoczesnych technologii jest jednym z naszych priorytetów. Fixafilm jako pierwsza w Polsce otrzymała certyfikat Dolby Vision (2019) i jako jedyna na rynku pracuje w przestrzeni barwnej ACES (2016), prowadząc jednocześnie cały proces postprodukcji w 4K. Specjaliści z Fixafilm dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą podczas krajowych i międzynarodowych warsztatów i szkoleń. W 2019 otworzyliśmy oddział w Los Angeles.

Nasze zasady

Świadczymy usługi na najwyższym poziomie

Jesteśmy precyzyjni i dbamy o jakość. Cenimy twój i nasz czas, więc dotrzymywanie terminów jest naszym priorytetem.

Słuchamy i współpracujemy

Lubimy wyzwania i nie narzucamy gotowych schematów, ale oferujemy paletę możliwych rozwiązań, dostosowując się do potrzeb każdego klienta.

Szanujemy filmowe dziedzictwo

Stawiamy na solidne wykonanie. W rekonstrukcji cyfrowej naszym celem jest tchnąć nowe życie w klasyczne filmy, tak by zachować ich oryginalny charakter bez niepotrzebnych ulepszeń czy upiększeń.

Fixafilm – ważne momenty w historii firmy