Specjaliści z Fixafilm zrekonstruowali trzecią część komedii o rodzinie Pawlaków i Kargulów – „Kochaj albo rzuć” (1977) w reż. Sylwestra Chęcińskiego.

W kolejnej odsłonie ulubionej komedii Polaków Kargul i Pawlak wraz z wnuczką Anią zostają zaproszeni do Chicago. Niestety po dotarciu na miejsce okazuje się, że John – brat Pawlaka, zmarł. Wizyta w Stanach Zjednoczonych obfituje w wiele niespodzianek – od poznania nieślubnej córki Johna do konfrontacji przybyszów z amerykańską kulturą.

Prace nad filmem „Kochaj albo rzuć” zostały zlecone przez Studio Filmowe ZEBRA w ramach projektu „Cyfrowa rekonstrukcja i digitalizacja polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych w celu zapewnienia dostępu na wszystkich polach dystrybucji (kino, telewizja, Internet, urządzenia mobilne) oraz zachowania dla przyszłych pokoleń polskiego dziedzictwa filmowego” i współfinansowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2010 OŚ Priorytet nr 2 „E-administracja i otwarty rząd” Działanie nr 2.3 „Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego” Poddziałanie nr 2.3.2 „Cyfrowe udostępnienie zasobów kultury”.