oferta

Produkcja

Naszym wkładem w produkcję jest technologia, doświadczenie i eksperckie wsparcie.

Świadczymy usługi z zakresu obsługi planu zdjęciowego oraz doradztwa technicznego.

Postprodukcja zaczyna się na długo przed otwarciem drzwi montażowni.

Im więcej zaplanujesz na etapie przygotowań, tym mniej decyzji trzeba będzie podejmować pod presją czasu na planie zdjęciowym.

Zaś im więcej wiesz o wykorzystywanych technologiach, ich możliwościach i przepływie pracy, tym skuteczniej możesz zarządzać produkcją i budżetem. W Fixafilm dysponujemy wiedzą i doświadczeniem, które pomogą ci efektywnie przygotować się do zdjęć i sprawnie zrealizować wizję artystyczną twórców. Zapewniamy bezpieczeństwo danych, kontrolę jakości oraz wsparcie eksperckie.

Pracujemy w Polsce i za granicą, do tej pory m.in. w Niemczech, Skandynawii i na Bałkanach.

Nasze usługi w zakresie produkcji:

DIT / data wrangling

 

Właściwe zarządzanie danymi i zabezpieczenie materiału z planu to jeden z kluczowych elementów współczesnej produkcji audiowizualnej. Oferujemy pełen serwis usług wchodzący w zakres pracy data wranglera i DIT – od ustawienia parametrów kamery cyfrowej, poprzez zgrywanie i duplikowanie materiałów, aż po kolorystyczne wyrównanie ujęć przed przekodowaniem i przygotowanie projektu montażowego wraz z synchronizacją dźwięku.

Do dyspozycji mamy Fixonset – mobilne, samowystarczalne, cyfrowe laboratorium przystosowane do działania zarówno w halach zdjęciowych, jak i z wnętrza specjalnie wyposażonego Fixbusa. Na plan filmowy system dostarczamy wraz z całym osprzętem (wózek, samochód, generator prądotwórczy) oraz z obsługą odpowiednio przeszkolonego technika.

Koprodukcja

 

Jesteśmy pasjonatami kina, więc chętnie angażujemy się też w projekty na partnerskich warunkach. Byliśmy koproducentem takich filmów fabularnych jak „Kebab i horoskop” Grzegorza Jaroszuka, „Małe stłuczki” Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba czy “Baba Vanga” Aleksandry Niemczyk oraz dokumentalnych „Nauka chodzenia” Marcina Kopcia, „Diagnosis” Ewy Podgórskiej czy „Koniec świata w dolinie łez” Jarosława Wszędybyła.

Testy kamerowe

 

Uczestniczymy w testach kamerowych i pomagamy w doborze adekwatnego sprzętu – obiektywów i kamery. Jesteśmy na bieżąco z nowościami technologicznymi i potrafimy zaprezentować sprawdzone rozwiązania oraz doradzić w wyborach, które definiują wizualny kształt i charakter planowanej produkcji. Rezultatem testów kamerowych jest opracowanie LUT-ów, które wykorzystywane są na dalszych etapach produkcji i postprodukcji.

VFX uzgodnienia i supervising

 

Doradzamy w zakresie planowania ujęć wymagających efektów specjalnych. Na podstawie scenariusza potrafimy wskazać najlepszą drogę do realizacji wizji reżyserskiej przy jednoczesnej optymalizacji budżetu produkcji. Oferujemy także nadzór techniczny i artystyczny na planie podczas realizacji ujęć z efektami specjalnymi.

Wypożyczanie sprzętu i nośników

 

Udostępniamy przestrzeń dyskową oraz wypożyczamy fizyczne nośniki do zapisu danych, monitory oraz komputery do wykorzystania na planie filmowym. Mamy do dyspozycji macierze w RAID 5 lub 6, stacje DIT oraz skalibrowane monitory.