oferta

Postprodukcja

Wyróżnia nas precyzja działania i dbałość o jakość.

W postprodukcji stawiamy na solidne przygotowanie, bezpieczeństwo i kontrolę procesu.

Nieustannie rozwijamy zaplecze sprzętowe i wdrażamy nowoczesne rozwiązania.

Nasi specjaliści, wyposażeni w najnowsze technologie, są gotowi do podejmowania najtrudniejszych wyzwań i wcielania w życie twoich pomysłów.

Pracujemy w przestrzeni barwnej ACES, prowadząc jednocześnie cały proces postprodukcji w 4K oraz sięgamy po narzędzia wykorzystywane w rekonstrukcji by wypracować rozwiązania dla trudnych przypadków. Dysponujemy media shuttle w oparciu o rozwiązanie Signiant i łącze światłowodowe, co umożliwia wielokrotnie szybszą niż standardowa (np. FTP) wymianę podglądów oraz dostęp do materiałów. Dużą wagę przykładamy do bezpieczeństwa – w naszej siedzibie obowiązuje kilkupoziomowa kontrola dostępu oraz wdrożone zostały adekwatne procedury, dodatkowo poparte specjalistycznym ubezpieczeniem. Współpracując z reżyserami, producentami filmowymi, domami produkcyjnymi oraz agencjami reklamowymi, dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najwyższą jakość usług.

Nasze usługi w zakresie postprodukcji:

Montaż

 

Dysponujemy montażowniami wyposażonymi w oprogramowanie Avid Media Composer, Final Cut Pro 7/X, Adobe Premiere oraz system EditShare. Wydajna stacja robocza, z podglądem na 47″ skalibrowanym telewizorze, pozwala na szybką i wydajną pracę zarówno z twórcami, jak i klientem. Stacja montażowa w Fixafilm jest zintegrowana z systemami do korekcji barwnej oraz efektów specjalnych. Takie rozwiązanie przyspiesza obrót plikami, a stały nadzór naszych koordynatorów minimalizuje ryzyko wystąpienia błędów. Pozwala także na maksymalną optymalizację pracy, zarówno przy montażu, jak i podczas kolejnych etapów postprodukcji. Współpracujemy z wieloma cenionymi montażystami, którzy dysponują doświadczeniem w realizacji filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali oraz reklam.

Korekcja barwna

 

Wykonujemy korekcję barwną dla wszystkich rodzajów produkcji – od reklam i teledysków, poprzez dokumenty i krótkie metraże, po filmy fabularne i seriale. Używamy pakietów Digital Vision Nucoda i Davinci Resolve wraz z panelami. Dysponujemy referencyjnymi monitorami 42” Dolby PRM-4200, 31,1” EIZO Prominence CG3145 oraz poglądowo 65” Panasonic EZ1000. Jesteśmy europejskimi prekursorami prowadzenia korekcji oraz całego procesu postprodukcji w ACES/4K i HDR. Nasi koloryści umiejętnie łączą w swoim rzemiośle predyspozycje artystyczne z technicznymi; ich bogate doświadczenie obejmuje również pracę z taśmą światłoczułą.

VFX i efekty specjalne

 

Mamy w zespole Fixafilm specjalistów VFX, którzy wykorzystując swoje umiejętności i doświadczenie, potrafią zaproponować adekwatne i kreatywne rozwiązania. Tworzymy efekty wizualne z precyzją i biegłością oraz eksploatujemy technologię tak, aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

Finishing i mastering

 

Posiadane zaplecze technologiczne umożliwia nam pracę w dowolnej przestrzeni barwnej (ACES, Rec.709, P3) i dowolnym formacie (HD, 2K, 4K, 6K, 8K), co pozwala płynnie przeprowadzić proces finalnej integracji wszystkich elementów produkcji audiowizualnej (obraz, dźwięk, napisy, audiodeskrypcja). Wykonujemy wszelkie rodzaje masterów: pakiety DCP, pakiety IMF, cyfrowe kopie wzorcowe, kasety HDCAM i DigiBeta, authoring płyt oraz kontenery multimedialne.

Archiwizacja

 

Oferujemy usługę archiwizacji opartej o bibliotekę taśmową na kasetach LTO, pozwalającą na wieloletnie przechowywanie danych – zarówno backupów materiałów z planu, jak i ostatecznych lub pośrednich kopii filmu. Oferujemy również naświetlanie materiału bezpośrednio na negatyw i kopię pozytywową z wykorzystaniem nagrywarek Cinevator oraz Arrilaser.

Quality Control

 

Oferujemy kontrolę jakości, której celem jest zagwarantowanie spełnienia wymogów jakościowych i określonych standardów przetwarzania obrazu podczas postprodukcji.