O nas

Historia i osiągnięcia

Fixafilm to pomysł trójki przyjaciół: Wojtka Janio, Łukasza Ceranki i Andrzeja Łucjanka, którzy postanowili marzenia i filmową pasję przełożyć na działanie. To dzięki nim obecnie na rynku funkcjonuje Fixafilm – jedna z najbardziej cenionych firm w branży filmowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Naszym znakiem rozpoznawczym jest najwyższa jakość wykonywanych przez nas usług.

Nasze osiągnięcia

Zwieńczeniem naszej pracy są przyznawane nam nagrody, wyróżnienia i nominacje. Jest nam niezmiernie miło, że nasz wysiłek jest zauważany i doceniany zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym.
Fixafilm jest laureatem nagrody Polskiego Instytutu Filmowego 2013 w kategorii rekonstrukcja cyfrowa. Co więcej, aż czterokrotnie była do niej nominowana.

Cieszy nas również nominacja do nagrody Focal International Award 2018 w kategorii najlepsza rekonstrukcja za film Magiczna Zima Muminków, który znalazł się na oscarowej short liście.

Jesteśmy dumni, że nasi liderzy i założyciele Fixafilm są w skali międzynarodowej postrzegani jako wybitni specjaliści w dziedzinie rekonstrukcji. Obfituje to ich licznymi prelekcjami podczas targów i konferencji oraz publikacjami w branżowych czasopismach (Arri Archive Workshop, Film Pro, The Real Thing, Arri News).

Poznaj naszych liderów

Wojtek Janio

Charyzmatyczny prezes Fixafilm, człowiek o wielkim poczuciu humoru i ogromnej wiedzy na temat rekonstrukcji cyfrowej. Nadzorował rekonstrukcję cyfrową ponad 20 filmów fabularnych, zremasterował 16 filmów fabularnych (w tym 6 filmów z lat 1920 i 1930) oraz ponad 1200 minut filmów dokumentalnych. Obecnie nadzoruje działania firmy na terenie Ameryki Północnej i Południowej.

Łukasz Ceranka

Człowiek orkiestra, specjalista w dziedzinie rekonstrukcji na skalę międzynarodową, o czym świadczą jego liczne wykłady i prelekcje wygłaszane na branżowych konferencjach i targach. Nadzorował proces postprodukcji ponad 20 filmów fabularnych. W tym nominowanego do Oscara „Katynia” w reż. Andrzeja Wajdy – pierwszego europejskiego filmu zrealizowanego w całości w rozdzielczości 4K. Łukasz ma na swoim koncie blisko 200 zrealizowanych rekonstrukcji. W Fixafilm kieruje działem rekonstrukcji cyfrowej.

Andrzej Lucjanek

Energiczny w działaniu oraz rzetelny i piekielnie skrupulatny w każdym projekcie jakiego się podejmuje. Brał udział w procesie rekonstrukcji ponad 100 filmów. Pośród nich były takie perełki, jak nominowany do Oscara „Faraon” w reż. Jerzego Kawalerowicz. Andrzej jest dwukrotnym laureatem nagrody Polskiego Instytutu Filmowego w kategorii rekonstrukcji cyfrowej. Co więcej, aż siedmiokrotnie (!) był do niej nominowany.

Fixafilm w liczbach

Zobacz ile udało się nam już zrobić!

PRODUKCJA – 20

11 x DIT filmu fabularnego pełnometrażowego
3 x DIT serialu
5 x DIT krótkiego filmu fabularnego
W tym 12 x serwis DIT za granicą
Usługę DIT świadczyliśmy w takich krajach, jak:
Polska, Bośnia i Hercegowina,
Niemcy, Szwecja, Islandia oraz Norwegia

POSTPRODUKCJA – 48

18 filmów fabularnych pełnometrażowych
11 filmów fabularnych krótkometrażowych
13 filmów dokumentalnych
3 teledyski
1 film animowany
W tym 17 postprodukcji filmów zagranicznych

REKONSTRUKCJA - 99

63 filmów fabularnych pełnometrażowych
26 filmów dokumentalnych
6 seriali
4 filmy animowane
W tym 23 filmy zagraniczne

REMASTERING – 121

7 filmów fabularnych pełnometrażowych
5 filmów fabularnych krótkometrażowych
8 filmów animowanych
101 filmów dokumentalnych
W tym 28 filmów zagranicznych