Stado w reżyserii Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały, za którego postprodukcję odpowiadaliśmy, zostało wyróżnione Nagrodą Publiczności na 37.WFF w kategorii filmów dokumentalnych.

Dokument śledzi losy zawodniczek z żeńskiego amatorskiego klubu woltyżerki Wolteo, które stają przed szansą wejścia do kadry narodowej. Trzy dziewczyny, każda w innym wieku, aby osiągnąć wspólny cel, muszą zmierzyć się ze swoimi słabościami. Bohaterki nie zdają sobie sprawy, że walka o awans do reprezentacji Polski może okazać się cenniejsza niż cel sam w sobie.

Autorkami scenariusza i reżyserkami projektu są Karolina Poryzała oraz Monika Kotecka, film został wyprodukowany przez Agnieszkę Wasiak i Martę Gmosińska z Lava Films w koprodukcji z HBO Poland. Za zdjęcia odpowiedzialna była Monika Kotecka, a za montaż Milenia Fiedler i Katarzyna Boniecka. Premiera filmu odbyła się na 37. Warszawskim Festiwalu Filmowym, na którym dokument otrzymał Nagrodę Publiczności ex aequo z brytyjsko-niemiecką koprodukcją F@ck This Job, reż. Vera Krichevskaya.

Nasze studio było odpowiedzialne za postprodukcję obrazu. Monika Kotecka tak podsumowuje współpracę: Praca nad »Stadem« była lekcją cierpliwości. Film powstawał przez wiele lat,  pierwsza część zdjęć była realizowana dzięki pomocy znajomych, którzy udostępniali nam swój sprzęt. Różne kamery, obiektywy formaty… Najważniejsze było dla nas, by być blisko bohaterek i uchwycić to co dzieje się pomiędzy dziewczynami.  Kiedy zakończyłyśmy montaż, postprodukcja okazała się poważnym wyzwaniem. Tym razem cierpliwością wykazał się zespół FIXAFILM. Korekcja koloru uspójniła materiał, jednak kluczowy okazał się proces doziarniania materiału. Ogromne doświadczenie Łukasza Ceranki i jego czułe oko było nieocenione. Dzięki dobraniu odpowiedniego ziarna, udało się uzyskać filmowy i szlachetny charakter zdjęć.