Andrzej Łucjanek, współzałożyciel Fixafilm, poprowadzi zajęcia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Cykl wykładów pt. „Rekonstrukcja filmów fabularnych” skierowany jest do studentów Zarządzania Cyfrową Postprodukcją Filmową na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej.

Andrzej Łucjanek to wieloletni praktyk cyfrowej rekonstrukcji obrazu. Od 2012 roku jest szefem i współwłaścicielem Fixafilm. Na swoim koncie ma ponad 100 zrealizowanych projektów rekonstrukcyjnych. Wśród nich m.in. „Na Srebrnym Globie” Andrzeja Żuławskiego, „Popioły” i „Ziemię obiecaną” Andrzeja Wajdy, „Noce i dnie” Jerzego Antczaka, „Suspirię” Dario Argento czy nominowanego do Oscara „Faraona” Jerzego Kawalerowicza. Dwukrotnie zdobył nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii rekonstrukcji cyfrowej i aż siedmiokrotnie był do niej nominowany.

Rekonstrukcja cyfrowa staje się coraz bardziej popularna, ale na rynku wciąż brakuje specjalistów, dlatego cieszą nas okazje kiedy nasi eksperci mogą dzielić się swoją wiedzą z innymi.