Trzy lokalizacje, dwunastu wykładowców z instytucji państwowych i prywatnych oraz zajęcia połączone z wizytami w pracowniach WFDiF oraz FINA – tak wyglądał początek pierwszej edycji Warsztatów Cyfrowej Rekonstrukcji Obrazu. 12 uczestników zakończyło już zajęcia z bloku teoretycznego. Teraz pod okiem doświadczonych rekonstruktorów przez dwa tygodnie będą się uczyć jak zdobytą wiedzę przełożyć na praktykę.

W części teoretycznej uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w wykładach m.in. z archiwizacji i digitalizacji materiałów, konserwacji taśm filmowych, rekonstrukcji dźwięku i obrazu, koloryzacji materiałów archiwalnych czy korekcji barwnej. Był to jednak raptem przedsmak tego, co czeka na uczestników warsztatów w drugim etapie.

Jeśli zainteresowały Cię warsztaty i chciałbyś w nich uczestniczyć, nic nie stoi na przeszkodzie. Do 20 października przyjmujemy zgłoszenia na edycję listopadową. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie fixafilm.pl w zakładce „warsztaty 2017”. Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Partnerami warsztatów są: Studio Filmowe Kadr, Studio Filmowe Tor, Studio Filmowe Zebra, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Filmoteka Narodowa – Narodowy Instytut Audiowizualny, Ronin Group Studio, Media Inventions s.c., ORKA, TPS Film Studio, Cyfrowe Repozytorium Filmowe, PWSFTviT w Łodzi/ Łódzka Szkoła Filmowa, Szkoła Wajdy, Magazyn Filmpro, Film Restoration Summit – Warsaw 2017, Fundacja Picturae Movens