Dziewczyna i chłopak

Dziewczyna i chłopak

Film opowiada o przygodach Tosi i Tomka – bliźniaków bardzo podobnych fizycznie, ale o odmiennych charakterach, którzy przypadkowo na czas wakacji zamienili się rolami.

Tosi, w przebraniu swojego brata, przychodzi spędzić wakacje w leśniczówce, podczas których musi się wykazać nie lada odwagą. Tymczasem Tomek, wcielając się w swoją siostrę, zostaje wysłany na wakacje do cioci na wsi. Jednak Tomek, funkcjonując jako dziewczynka nie potrafi się podporządkować – staje na czele dziewczyńskiej bandy i bierze udział w zawodach strzelania z procy i plucia na odległość.

Prace nad filmem “Dziewczyna i chłopak” zostały zlecone przez SF ZEBRA w ramach projektu „Cyfrowa rekonstrukcja i digitalizacja polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych w celu zapewnienia dostępu na wszystkich polach dystrybucji (kino, telewizja, Internet, urządzenia mobilne) oraz zachowania dla przyszłych pokoleń polskiego dziedzictwa filmowego” i współfinansowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2010 OŚ Priorytet nr 2 „E-administracja i otwarty rząd” Działanie nr 2.3 „Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego” Poddziałanie nr 2.3.2 „Cyfrowe udostępnienie zasobów kultury”.

Scenariusz

Hanna Ożogowska, Annette Olsen

Reżyseria

Stanisław Loth

Zdjęcia

Jerzy Łukaszewicz

Właściciel praw do filmu

Studio Filmowe Zebra

Korekcja barwna

Jakub Matras, Gosia Grzyb CSI, SKF

Nadzór rekonstrukcji

Andrzej Łucjanek

Rok produkcji

1982