„One Man Dies A Million Times” w reż. Jessici Oreck to fabularny debiut artystki, opowiadający prawdziwą historię petersburskiego banku nasion. Poprzez losy bohaterów autorka stara się znaleźć odpowiedź na pytanie o istotę człowieczeństwa. Zespół Fixafilm miał przyjemność wykonać postprodukcję filmu w ramach nagrody przyznanej mu podczas US in Progress 2017, części American Film Festival we Wrocławiu.

Akcja filmu „One Man Dies A Million Times” rozgrywa się w podczas II wojny światowej, gdy Petersburg jest oblężony przez wojska niemieckie. Odcięcie miasta od dostaw żywności sprawia, że jego mieszkańcy zaczynają umierać z głodu i próbują za wszelką cenę przetrwać.

W tym trudnym czasie główni bohaterowie filmu – Alyssa i Maksim, pracują w Instytucie Zasobów Genetycznych Roślin w centrum Petersburga. W Instytucie znajduje się pierwszy na świecie bank nasion z całego świata, który jest nadzieją na przyszłość rolnictwa. Arcytrudnym zadaniem, którego decyduje się podjąć para głównych bohaterów, jest ocalenie zbiorów w głodującym mieście.

Wspomniany Instytut istnieje do dziś i mimo upływu czasu jego rola wciąż pozostaje niezwykle ważna w obliczu nowych problemów, tj. zmiany klimatyczne czy degradacja środowiska. Pomimo wielkich postępów w dziedzinie biotechnologii po dziś dzień nie udało się zastąpić w żaden sposób różnorodności genetycznej, którą przedstawieni w filmie botanicy chronili własnym życiem.