language
film restoration

„Season” z nagrodą za najlepsze zdjęcia na Festiwalu Filmowym w Göteborgu!

2019/02/11

Miło nam oznajmić, że podczas 42. Festiwalu Filmowego w Göteborgu nagroda za najlepsze zdjęcia trafiła do operatorki Ity Zbroniec- Zajt. Nagroda the Sven Nykvist Cinematography Award została jej przyznana za zdjęcia do filmu „Season” w reż. Johna Skooga.

Plastyczne i nastrojowe kadry Zbroniec-Zajt autentycznie zachwycają. Każde ujęcie jest przemyślane, a poetyckość obrazu pozwala nam na chwilę stać się częścią świata społeczności z regionu Skåne, o której opowiada film. Właśnie tę poetyckość połączenia elementów filmu dokumentalnego i fabularnego podkreśliło jury festiwalu w uzasadnieniu przyznania nagrody.

To kolejny sukces tej wybitnej operatorki. W 2016 roku Zbroniec-Zajt otrzymała Guldbagge, tzw. szwedzki Oscar, za zdjęcia do filmu The Yard (wraz z równoległymi nominacjami za zdjęcia do "My Aunt in Sarajevo" i "Granny dancing on the table"). Ita Zbroniec- Zajt jest absolwentką Wydziału Operatorskiego PWSFTViT w Łodzi oraz Budapest Cinematography Masterclass w 2011 prowadzonego przez Vilmosa Zsigmonda i Elemer Ragalyi.

Fixafilm wielokrotnie miała przyjemność współpracować z Itą Zbroniec- Zajt m.in. przy „My aunt in Sarajevo”, „The Yard” czy „Małe stłuczki”. Przy filmie „Season” nasz zespół specjalistów wykonał postprodukcję obrazu i świadczył usługi DIT na planie zdjęciowym.
 

 
userfiles/text/36fef7be88421714763b69a188baf97f.jpg
Foto: Carla Orrego Veliz

userfiles/text/a46d80a92d5d6a457b98f3f92aa45281.jpg
Foto: Carla Orrego Veliz