language

Fixafilm na Arri Archive Workshop

2018/06/18

 Dwóch przedstawicieli Fixafilm – Łukasz Ceranka i Piotr Jędruszczak – reprezentowali nas podczas tegorocznego Arri Archive Workshop w Monachium - jednej z największych europejskich imprez skierowanych do specjalistów z dziedziny rekonstrukcji cyfrowej.

Podczas Arri szef Działu Rekonstrukcji Fixafilm Łukasz Ceranka miał przyjemność wygłosić prelekcję o tym jak dokładna powinna być rekonstrukcja materiału filmowego, uwzględniając jej koszty i możliwości ludzkiego oka. Jego wystąpienie zostało bardzo ciepło przyjęte, a pytaniom od widowni nie było końca. 

 
 

"KRIG" – KINO DLA CAŁEJ RODZINY

2017/11/29

Pełnometrażowy debiut Gorana Kapetanovića jest ciepłą, familijną historią ukazującą trudy dorastania. Opowiada o losach 11-letniego chłopca, który po przeprowadzce próbuje znaleźć swoje miejsce w grupie rówieśników. Tymczasem trafia w samo centrum konfliktu pomiędzy dwoma dziecięcymi gangami. Pozstanawia wykorzystać swoje umiejętności przywódcze i przechylić szalę zwycięstwa na jedną ze stron... czy jednak jego karkołomny plan się powiedzie?

Zespół Fixafilm miał przyjemność pracować przy tym projekcie. Wykonaliśmy korekcję barwną, DIT, grain management, online oraz mastering (m.in. kopie kinowe, blu-ray, dvd).

Na uwagę zasługuje fakt, że zdjęcia do filmu zrobiła wielokrotnie nagradzana Ita Zbroniec-Zajt. W 2016 roku otrzymała Guldbagge - tzw. szwedzkiego Oscara za zdjęcia do filmu The Yard (była także nominowana w tej samej kategorii za film "My Aunt in Sarajevo").

Film swoją kinową premierę miał 27 października i zebrał doskonałe recenzje. Dziękujemy za zaufanie!